A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту Іршавської міської ради

Новини

Вступ до першого класу-2020

Вступ до першого класу-2020 By admin 14.05.2020 Коментування вимкнуто Шановні батьки майбутніх першокласників!

23:15 14.05.2020

РОЗВИТОК ІРШАВИ У ЧЕХОСЛОВАЦЬКИЙ ПЕРІОД (1919 - 1939)

Стаття підготовлена в рамках наукового дослідження Малої Академії Наук України, Іршавське територіальне відділення. Андрій Світлинець, директор історико-краєзнавчого музею МЦПО, керівник секції МАНУ Марія Вовканич, учениця 11 класу Іршавської ЗЗСО №1, член МАНУ

22:46 13.05.2020

(… продовження)

Утворивши в Іршаві окружний центр, перед владою постало питання швидко налагодити відповідну інфраструктуру. Тобто в короткий період потрібно було створити окружний уряд, окружний нотаріат, окружний суд та уряд поземельних книг, окружний шкільний інспекторат, фінансовий контрольний уряд, окружну жандармську станцію, окружний лісний уряд, уряд цивільного нотаріату, поштовий уряд, станцію і уряд залізничної дороги та оновлені сільський і нотарський уряди. І якщо у фахівцях великих проблем не виникало, то питання наявності адміністративних будівель та житла для нових чиновників постало надзвичайно гостро. Тодішню ситуацію на місцях яскраво ілюструє документ: «… Відтак і з менших міст поступали численні скарги на недостаток квартир для державних службовців. Тому було дано дозвіл на подальше будівництво житлових сімейних будинків у Сваляві, Іршаві, Рахові». Оскільки головний пріоритет у Чехословаччині надавався громадянину, тому першочергово почали вирішувати проблему житла. Уже через рік, у 1928 році, був готовий проект празького архітектора-інженера Я. Ріги, який передбачав будівництво двох будинків сімейного типу. Серед п’яти заявлених претендентів тендерна комісія визнала переможцем будівельну компанію «Krupar i Kolena» з Мукачева, а загальний кошторис на зведення одного двохквартирного будинку склав 230.508 чеських крон. Окрім того, до кожної квартири було приділено земельну ділянку, побудовано господарську будівлю та дроварню. До самого кварталу проведено вулицю, зроблено водовідведення і кювети, бетонні містки і тротуари. Фактично це був взірець європейського модерного містобудування, що мав створити зручні умови проживання для державного чиновника, а для місцевого населення яскраво засвідчити переваги тогочасної Чехословацької республіки.

22:43 13.05.2020

РОЗВИТОК ІРШАВИ У ЧЕХОСЛОВАЦЬКИЙ ПЕРІОД (1919 - 1939)

РОЗВИТОК ІРШАВИ У ЧЕХОСЛОВАЦЬКИЙ ПЕРІОД (1919 - 1939) Частина 3 (… продовження) Паралельно із проектуванням та будівництвом житлового кварталу ішло будівництво нового залізобетонного транспортного мосту через річку Іршавку, що мав налагодити зручне сполучення, як для населення самої Іршави, так і для всього регіону. Документи свідчать, що «…міст №10 через річку Іршаву в селі Іршава на 4.89-му кілометрі крайової дороги Сільце-Білки, зданий в експлуатацію у 1928 році». Враховуючи фактор розливу річки і паводку, що міг зруйнувати опори моста, проектант-інженер створив і втілив у життя проект мосту без опор. Сама споруда привертає до себе увагу цікавими формами – дугоподібними арками, які на берегах поступово переходять у горизонтальні лінії за допомогою локальних з’єднань.

22:41 13.05.2020

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень