A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту Іршавської міської ради

ЗНО з географії. Саме ця наука допомагає жити на Землі по-людськи

Дата: 15.07.2020 22:19
Кількість переглядів: 276

ЗНО з географії. Саме ця наука допомагає жити на Землі по-людськи

ЗНО з географії. Саме ця наука допомагає жити на Землі по-людськи

Сьогодні, 15 липня 2020 року, відповідно до календарного графіка  Українського центру оцінювання якості освіти відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з географії.

Із усіх цьогорічних абітурієнтів Закарпатської області 4905 виявили бажання складати ЗНО з географії. Саме для цього на території області працювали 22 пункти тестування  у  6  адміністративно-територіальних  одиницях:  в  містах Ужгород – 5, Мукачево – 5, Хуст – 4, Свалявському і Тячівському районах – по 3, Виноградівському районі – 2 пункти ЗНО.

Участь у тестуванні взяли 2 787 учасників, явка склала 56,8 відсотка. Учасники зовнішнього незалежного оцінювання з географії виконували завдання згідно з правилами проведення тестування та вимогами у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції COVID-19, про що свідчать фотографії.

Усі пункти повністю забезпечено всіма необхідними засобами індивідуального захисту та створено всі умови для безпечного перебування в них учнів та працівників.

На   жаль,   під   час   технологічної  перерви   двох   абітурієнтів   було   вилучено  через  наявність  у  них  забороненого  пристрою  (телефон),  який  виявлено  металодетектором.

Сертифікаційна робота з географії налічувала 54 завдання різної форми: з вибором  однієї  правильної  відповіді  (36 завдань),  на  встановлення  відповідності (6 завдань), відкритої форми з короткою відповіддю (6 завдань)  та з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповіді (6 завдань).  На виконання всієї роботи учасникам було відведено 150 хвилин.

Організація якісної роботи на пунктах з географії, як і з інших предметів, є заслугою педагогічних працівників, які відповідально та професійно виконали свої функції навіть в умовах світової пандемії коронавірусу.

Дещо про географію як науку. На сьогодні географія передбачає майже 55 різних напрямків. Справді, в дуже багатьох професіях необхідні знання цієї важливої науки. Значення географії у свідомості пересічної людини надзвичайно велике. Без географічних знань неможливе успішне державне та регіональне управління, інженерно-проектувальна та будівельна діяльність, діяльність міжнародних компаній, внутрішня та зовнішня розвідка, прогнозування погоди тощо. Значна частина прогресу у впровадженні інформаційних технологій пов’язана саме зі створенням геоінформаційних  систем.

Для географії властиве дослідження світу як цілісності, де жоден елемент не може розглядатися відірвано від інших. На сучасному етапі географія досліджує не ті території нашої планети, де майже немає людей, а навпаки, найбільш заселені країни та місцевості. Адже саме там виникли складні взаємовідносини між людиною та природою. Саме там найбільш змінене навколишнє середовище; забруднене повітря, вода, ґрунти; найбільш виснажені природні ресурси. На цих територіях виникла загроза існуванню не лише природі, але й самій людині. Тому основним завданням географів сьогодні є охорона природи, збереження нашої планети для прийдешніх поколінь.

Нині стало очевидним, що людина не є підкорювачем природи. Вона – її частина й має жити в злагоді з нею. Зазвичай при згадці пов’язаних з географією професій на думку в першу чергу приходить сфера туризму. Однак це лише вершина айсберга; насправді в дуже багатьох професіях необхідні знання цієї важливої науки. Весь комплекс географічних наук ділять на дві великі групи: природні (фізико-географічні) та громадські (соціально-економічні) географічні науки. У рамках кожної з цих груп існує свій набір дисциплін і відповідних їм професій. Які конкретно професії пов’язані з фізичною географією? Ґрунтознавець, синоптик, кліматолог або метеоролог, картограф, еколог, геодезист, геолог, ландшафтний дизайнер, агроном, лісник, океанограф, пілот … і навіть на цьому список не закінчується.

Якщо ж вас цікавлять більш „людські” професії, вам варто задуматися про сферу соціально-економічної географії – науки, яка вивчає закони та закономірності територіальної організації суспільства. Але про які конкретно професії йдеться? Перерахуємо найпоширеніші: антрополог, археолог, демограф, дипломат, журналіст, фахівець з логістики, фахівець у сфері міжнародних відносин, менеджер у сфері туризму, гід, соціолог, фахівець з транспортного планування, торговий аналітик, екскурсовод і багато інших. Є ще маса різних напрямків в географії. Наприклад, медична географія, військова географія, нафтогазова інженерія та технології, геодезія та землеустрій, гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології, соціальне забезпечення, готельно-ресторанна справа.

Як бачите, в тій чи іншій мірі з географією пов’язані багато корисних й перспективних професій. Залишається лише зробити свій вибір! Але не забудьте, щоб отримати будь-яку з цих професій необхідно мати сертифікат ЗНО з географії. Тож хочеться вірити, що кожен учасник показав сьогодні свій найвищий результат. Це дозволить йому стати на один крок ближче до своєї мети – вступити до закладу вищої освіти на омріяну спеціальність.

Не так важливо, яку професію ви оберете в майбутньому. Головне ви – жителі планети Земля. Це наш спільний дім, закони існування якого слід знати й шанувати, щоб не повторювати помилок минулих поколінь. За всю історію людина багато чого досягла, проте й нині не навчилася жити в гармонії з природою й до кінця не усвідомлює її законів. Підтвердженням тому є вирубані ліси, знищені сотні видів тварин та рослин, забруднені стічними водами річки й озера, перетворені в безлюдні пустелі місцевості. Тому й нині залишаються актуальними слова англійського письменника Бернарда Шоу: „Ми вже навчилися літати в повітрі, як птахи. Ми вже навчилися плавати під водою, як риби. Нам ще залишилося навчитися жити на Землі, як люди!”

15-07-2020

??


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень