A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту Іршавської міської ради

У 2020 році сертифікацію зможе пройти більша кількість педагогів

Дата: 13.01.2020 21:38
Кількість переглядів: 56

15 січня 2020 року розпочнеться реєстрація на цьогорічну сертифікацію вчителів початкових класів. Подати документи можна буде до 31 січня.

Як відомо, сертифікація педагогічних працівників запроваджена новим Законом України „Про освіту” від 5 вересня 2017 року. Відповідно до частини 2 статті 51 цього Закону сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою. Успішне  проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої категорії та впродовж 3 років дає можливість отримувати надбавку до заробітної плати у розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Як і минулого року, в пілотній сертифікації – 2020 можуть взяти участь лише вчителі початкових класів. 

Цьогоріч сертифікацію зможуть пройти удвічі більше вчителів, ніж минулого року – до 2000 педагогів. Щоб охопити всі регіони України, Міністерство освіти і науки України  визначило максимальний обсяг заяв, які можуть подати вчителі від кожної з областей. Обсяг визначено на пропорційних засадах – залежно від кількості початкових класів у області. Від Закарпатської області для проходження сертифікації у 2020 році зможе зареєструватися 88 вчителів.

Звертаємо увагу, що Сертифікація – 2020 відбуватиметься за новим порядком. 

Першим етапом буде незалежне тестування – „ЗНО для вчителів”. Наступним – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності. Останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Однією із важливих цьогорічних відмінностей у порівнянні з пілотною сертифікацією 2019 року стане відсіювання учасників після кожного з етапів: до кожного наступного переходитимуть ті учасники, які вдало пройшли попередній. Також як і раніше, педагог може добровільно відмовитися від сертифікації на будь-якому її етапі.

Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі, які мають педагогічний стаж не менше 2-х років та на момент реєстрації працюють за місцем роботи та на посаді, які вказують під час реєстрації.

13-01-2020


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень