A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту Іршавської міської ради

ВИСНОВКИ ЩОДО КУРСУ “ОСНОВИ СІМ'Ї” ПЕРЕДАНІ НА РОЗГЛЯД НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ ОСВІТИ — ЛИСТ МОН

Дата: 27.11.2019 19:25
Кількість переглядів: 164

Висновки громадської антидискримінаційної експертизи курсу “Основи сім'ї”, який використовується як предмет за вибором у 10-11 класах, невідкладно розгляне Науково-методична рада з питань освіти. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки до Інституту модернізації змісту освіти, який опікується питанням шкільних підручників. 

Торік, за результатами розгляду авторських матеріалів,  Науково-методична рада з питань освіти прийняла рішення про схвалення курсу “Основи сім’ї” з можливістю подальшого використання у школах.

У серпні 2019 року, після впровадження курсу, до МОН звернулася група батьків із проханням здійснити антидискримінаційну експертизу курсу або надати висновок, що така експертиза здійснювалась перед затвердженням і впровадженням курсу. На думку батьків, окремі положення та цитати цього курсу видаються такими, що суперечать чинному законодавству та Конституції України.

Оскільки законодавство не передбачає обов’язкової антидискримінаційної експертизи навчальних матеріалів, що використовуються за вибором, для експертної оцінки були залучені громадські експерти.

У листопаді 2019 року юридичний департамент МОН розпочав вивчення 5 незалежних експертних висновків щодо курсу.

Водночас МОН уже направило ці висновки на розгляд профільної ради з проханням ухвалити об'єктивне рішення щодо курсу. До моменту, поки Науково-методична рада з питань освіти не прийме рішення, МОН просить призупинити дію схвалення курсу для шкіл.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень