A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту Іршавської міської ради

Іршавський зразковий історико-краєзнавчий музей

Дата: 11.09.2023 10:00
Кількість переглядів: 27

У кожної людини є потреба підвести лінію під проробленою роботою, тобто зробити такий собі звіт за певний період. У освітян це зазвичай кінець навчального півріччя, чи року. А у мене логічно підійшов час відзвітуватися на початку навчального року. Ви запитаєте: чому? Відповідь проста. Не дивлячись на канікули та відпустку обставини спонукали до праці. Але про все по порядку.

18 травня, на Всесвітній день вишиванки, в актовій залі міського Центру позашкільної освіти була розгорнута тимчасова виставки традиційного українського одягу Слобожанщини середини 19 століття, більш відома як «Евакуйована колекція». Тоді ж проведено і круглий стіл на який, серед інших, було запрошено рятівника даної колекції та чинного власника Миколу Павлюченка. Під час зустрічі він поділився своїми спогадами та думками про вишивку, яка яскраво ілюструє спільну культурну, а відтак і духовну основу півдня і півночі, сходу і заходу України.

Планувалося, що виставка буде діяти до кінця червня, щоб її могли побачити під час літніх шкільних таборів учні наших навчальних закладів. І дійсно, за короткий період наш музей та виставку відвідало майже 800 учнів Іршавського ліцею №1 (1-6-ті класи), Іршавського ЗЗСО №2 (1-ші класи), Іршавського МЦПО, Брідського ЗЗСО І-ІІІ ст. (5-ті класи), Ільницької ЗЗСО І-ІІІ ст. (3-4-ті класи), Приборжавського ліцею (6-ті класи), фольклорного ансамблю «Верховиночка» (Приборжавське) Довжанської школи мистецтв, Осійського ліцею ім. Ф. Потушняка, Дубрівського ЗЗСО І-ІІІ ст. (1-2 класи), Греблянської гімназії, Лозянської гімназії-філії Іршавського ліцею №1, Малораковецької гімназії, Львіської академічної гімназії НУ «Львівська політехніка», а також педагоги з Хустської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, керівництво закладів освіти Сєверодонецької міської ради Сєверодонецького району Луганської області, відвідувачів з Полтавщини, Харківщини, Кіровоградщини, Житомира, Києва, Харкова і т.д.

Також на початку літа на території нашої громади активно запрацювали чисельні турбази, готелі та відпочинкові комплекси, які прийняли на оздоровлення групи дітей з усієї України. І уже від них поступили пропозиції на організацію екскурсій по місту, зокрема до історико-краєзнавчого музею. Тому наша робота отримала логічне продовження. Протягом червня-липня музейну експозицію та виставку одягу мали змогу відвідати діти з різних регіонів України: Києва, Броварів, Харкова, Дніпра, Кривого Рогу, Одеси, Полтави, Чернігова, Сум і т.д.

Уже у серпні на теренах громади було проведено декілька заходів Всеукраїнського рівня: зліт туристів-краєзнавців та два етапи дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура». На пропозицію керівництва даних заходів для учасників змагань, а це були представники майже усіх регіонів України, також проведено ряд тематичних екскурсій з відвідуванням музею та виставки традиційного українського одягу. У підсумку ще майже 550 осіб не тільки ознайомилися з історією Закарпаття, а й відкрили для себе цікаві сторінки історії нашої держави.

А загалом за літній період 2023 року музейну експозицію відвідало близько 1350 осіб, що є абсолютним (літнім) рекордом за увесь час існування музейної установи.

Дякую педагогам та керівництву шкіл, колегам по МЦПО, особисто п. Миколі Павлюченку та усім причетним до проведеної роботи.

Возможно, это изображение 3 человека

Возможно, это изображение 9 человек, люди учатся и текст

Возможно, это изображение 9 человек, люди учатся и текст

 

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень