Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту Іршавської міської ради

Іршавський міський Центр позашкільної освіти Надії Карпат

Дата: 04.11.2021 21:00
Кількість переглядів: 75

НАДІЇ КАРПАТ

Про шашковий турнір “Надії Карпат” знали по всій Україні. Закарпатські кращі спортсмени старались не пропустити цей турнір. В село Копашново на змагання приїжджали й гості з інших куточків нашої України. Змагались і юні, які мали свій окремий турнір, і дорослі спортсмени. Кілька років тому сталися кардинальні зміни. Людина, яка програла вибори в депутати Верховної Ради України, відмовилась підтримувати цей турнір. “Руку” допомоги запропонував Микола Коперльос, тренер по шашкам Великого Бичкова. Він запропонував проводити такий турнір у Великому Бичкові, але вже в трішки іншому форматі. Змагатися мали тільки спортсмени віком до 17-18 років, щоб назва змагань відповідала віку спортсменів.

23-24 жовтня проведено саме такий турнір. На цей раз участь взяли й гості, наші добрі знайомі з Угорщини. На відкритті змагань побували представники влади В. Бичкова, що надало вагомості турніру. Змагання проводились по швейцарській системі в сім турів. Кожному на гру відводилось по 30 хвилин. Приємно, що деякі спортсмени грали на повну потужність, використовували час і показували досить фахову гру. Фаворити Олександр Матаржук і Енріке Конкол з Великого Бичкова і Катерина Мойсей (клуб “Вікторія” ІМЦПО) після 4 турів лідирували. Команда Великого Бичкова очолила командну гонку, випереджала нашу команду “Вікторія” на три очки. Боротьба набирала обороти, в трьох заключних турах почали зустрічатись лідери з лідерами. Наша Катерина Мойсей виграла всі зустрічі і на фініші випередила переслідувачів на три очки. Друге-третє місця за представниками Великого Бичкова. В десятку кращих з наших ввійшли ще Валентин Осійський (7 місце), Анастасія Купар (9 місце). По віковим групам наші юні спортсмени показали такі результати: Анастасія П’ятак (1 місце серед дівчат 8 років), Олександр Вориняк (перше місце серед юнаків 10 років), Марк Рацин (3 місце серед юнаків 10 років), Андрій Кузьма (3 місце серед юнаків 10 років), Дарина Лелітка (2 місце серед дівчат 10 років), Катерина Погоріляк (3 місце серед дівчат 10 років), Андрій Кравець 2 місце серед юнаків 13 років), Валентин Осійський (3 місце серед юнаків 18 років), Катерина Мойсей (перше місце серед дівчат 18 років). Підсумки командного змагання. Перше місце з відривом в три очки виборола команда “Вікторія” Іршавського міського Центру позашкільної освіти. В командний залік ввійшли результати Катерини Мойсей, Валентина Осійського, Анастасії Купар, Дарини Лелітки, Андрія Кравця. Друге місце за командою з В. Бичкова. Команда Угорщини в боротьбі за третє місце випередила на одно очко команду Міжгір’я. Двоє наших спортсменів виконали норматив другого дорослого спортивного розряду. Це Анастасія Купар і Валентин Осійський. Розрядні норми третього дорослого розряду виконали Андрій Кравець, Олександр Вориняк, Олександр Кушнірук, Катерина Погоріляк, Андрій Кузьма, Анастасія П’ятак.Возможно, это изображение (5 человек, ребенок, люди стоят и в помещении)