A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту Іршавської міської ради

Відкриття оновленої експозиції з історії заснування міста Іршави в історико-краєзнавчому музеї МЦПО.

Дата: 03.10.2021 19:54
Кількість переглядів: 6

Відкриття оновленої експозиції з історії заснування міста Іршави в історико-краєзнавчому музеї МЦПО.

В рамках відзначення 680-ї річниці Іршави в історико-краєзнавчому музеї міського Центру позашкільної освіти відбулося відкриття оновленої експозиції з історії заснування та розвитку міста. Наявна інформація розповідає, що околиця сучасного міста була заселена ще у 7 ст. до нашої ери і яскравим свідченням цього є городище Стремтура (сучасне урочище Ставліш), де у дохристиянський період знаходився доволі потужний металургійний центр. Іншим загадковим об’єктом є гора Бодулів (навпроти села Лоза), де, за словами археологів, виявлено аж три етапи заселення (ІІІ-ІІ ст. до нашої ери, ІХ-ХІ ст. та ХІІІ-XIV ст.). Дослідники припускають, що це могло бути сторожове укріплення. Вельми цікавою є історія про першу документальну згадку Іршави і пов’язується вона з іменем Максима, сина княза Татомира, правителя Волохії. Документ на ім’я угорського короля Карла про встановлення земельних меж поселення Максимгаза (дослівно «будинок Максима») і є відправною датою, яка зафіксована 10 жовтня 1341 року. Отже, можемо припустити, що народження нашого міста (згідно наявних документів) припадає на 10 жовтня 1341 року, тобто 680 років тому.

Щиро запрошуємо іршавчан та гостей міста відвідати новостворену експозицію та отримати достовірні дані про історії заснування та розвитку рідного міста Іршави.

Директор музею А.А.СвітлинецьВозможно, это изображение (4 человека, люди стоят и в помещении)Возможно, это изображение (6 человек)Возможно, это изображение (13 человек и текст)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень