A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту Іршавської міської ради

Сьогодні Міжнародний день рідної мови

Дата: 22.02.2020 13:58
Кількість переглядів: 136

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, запроваджений у листопаді 1999 року рішенням тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності. В Україні це свято відзначається з 2002 року.

Наша держава має багату мовно-етнічну палітру. Головне завдання для кожного з нас – зберегти для нащадків свою рідну мову, шанувати та любити її.

Споконвіку більшість населення України  – це представники української етнічної спільноти. Тому саме українській мові Конституцією України надано статус державної мови. Однак у нашій країні активно використовуються мови, які є рідними для представників різних національностей.

Закарпаття – багатонаціональний край, де в мирі і злагоді проживає понад 100 національностей. Питання міжнаціонального спілкування ніколи не викликало якихось протиріч чи суперечностей. За багаторічну історію краю ми звикли до того, що в одній сім’ї, родині вільно спілкуються кількома мовами, наше повсякденне мовлення багате на слова народів, що є нашими сусідами.

Починаючи з 2002 року, українці щорічно 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови як свято багатомовності, взаєморозуміння та взаємоповаги. 

У закладах освіти області цього дня організовано тематичні виховні години, літературні та мовні конкурси, бесіди, інформаційні, культурно-просвітницькі та мистецькі заходи, під час яких наголошується на  багатомовності Закарпаття, на толерантному  ставленні між представниками різних національностей, беззаперечному дотриманні взаєморозуміння і взаємоповаги  як елемента національної безпеки України.

21-02-2020


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень