A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту Іршавської міської ради

Проведено інструктаж щодо реєстрації осіб на ЗНО-2020

Дата: 31.01.2020 10:04
Кількість переглядів: 151

Сьогодні, 30 січня 2020 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти методистом Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольгою Івоняк за участі працівників департаменту освіти і науки облдержадміністрації та інституту післядипломної педагогічної освіти проведено інструктаж  з відповідальними за зовнішнє незалежне оцінювання в адміністративних одиницях області, координаторів з питань ЗНО у закладах професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої освіти щодо реєстрації учнів (слухачів, студентів),  які у 2020 році складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

На нараді обговорювалися питання підготовки до реєстрації на ЗНО-2020. Увагу присутніх звернено на такі моменти:

  1. Реєстрація проходитиме у терміни з 3 лютого до 17 березня 2020 року включно. Зміни до реєстраційних даних можна вносити до 24 березня 2020 року.
  1. ДПА у формі ЗНО з ТРЬОХ предметів проходять як випускники ЗЗСО 2020 року, так і учні/студенти закладів професійної/вищої освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
  1. Для здійснення реєстрації необхідні такі документи та матеріали:

копія паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові або лицьової сторони ІD-картки);

дві однакові фотокартки  розміром 3х4 см,  виготовлені на білому або кольоровому фотопапері, із зображенням, що відповідає досягнутому віку;

реєстраційна картка.

 У разі необхідності додаються:

медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о „Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання”, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 29.082016 № 1027/900;

копія свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);

копія нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);

заява щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії з обов’язковим зазначенням причини, що унеможливлює участь в основній сесії, та документ, що підтверджує цю причину.

На всіх копіях документів випускник повинен написати фразу „Згідно з оригіналом” (без лапок), поставити підпис, свої ініціали, прізвище та дату засвідчення копії.

  1. Сформувати реєстраційну картку особа може самостійно, скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти.
  1. Заклад освіти повинен:

надати допомогу випускникам у формуванні реєстраційної картки;

сформувати список осіб, які проходитимуть державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти у формі зовнішнього незалежного оцінювання;

надіслати поштою в установлені строки до регіонального центру засвідчений підписом керівника та печаткою (за наявності) закладу освіти список випускників і комплекти реєстраційних документів.

  1. Для кожного учасника зовнішнього оцінювання регіональний центр формує індивідуальний конверт, що містить:

сертифікат;

реєстраційне повідомлення учасника зовнішнього незалежного оцінювання;

інформаційний бюлетень;

медичний висновок, поданий особою для реєстрації, та повідомлення про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання (для осіб, які надали медичний висновок);

повідомлення про надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певних навчальних предметів під час додаткової сесії (для осіб, які подали заяву щодо участі в додатковій сесії).

Зазначені індивідуальні конверти у міру їх формування надсилаються організовано на адресу закладу освіти.

  1. У разі прийняття рішення про відмову в реєстрації (перереєстрації) особі рекомендованим листом надсилається індивідуальний конверт, що містить:

витяг з протоколу засідання регламентної комісії, у якому зазначено причину відмови;

документи, надіслані особою для реєстрації (перереєстрації);

реєстраційну картку (без частини, що містить заяву);

копію медичного висновку, завірену підписом секретаря регламентної комісії та печаткою регіонального центру (для осіб з особливими освітніми потребами, яким неможливо створити особливі (спеціальні) умови).

  1. Особа, якій відмовлено в реєстрації або перереєстрації, повинна:

сформувати нову реєстраційну картку;

усунути причини, що стали підставою для прийняття рішення про відмову в реєстрації або перереєстрації;

надіслати до завершення строку, відведеного для перереєстрації (дата визначається за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті),  до регіонального центру комплект реєстраційних документів в один із способів, що передбачені для відповідної категорії осіб, які реєструються.

Наголошено було і на реєстрації осіб, які належать до категорії осіб з особливими (мовними) потребами, тобто тих, які здобули/здобувають повну загальну середню освіту молдовською/угорською/ румунською/кримськотатарською мовами.

Адже, починаючи з минулого року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 952  для них передбачено розумне пристосування для проходження ЗНО, яке передбачає адаптацію процедури переведення тестових балів, отриманих за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури, у рейтингові оцінки (за шкалою 100 – 200 балів).

Якщо такі особи є випускниками закладів загальної середньої освіти 2020 року, то до реєстраційних матеріалів заклад освіти додає інформацію про мову навчання таких випускників.

Якщо ці особи є випускниками минулих років, то до реєстраційних матеріалів вони додають заяву щодо потреби в розумному пристосуванні процедури переведення тестових балів з української мови і літератури та довідку, що засвідчує факт навчання особи мовою, що не належить до слов’янської групи мов, видану закладом освіти, у якому особа отримала атестат.

 

 

 

30-01-2020


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень