A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, охорони здоров'я, культури, сім'ї, молоді та спорту Іршавської міської ради

Іршавський ліцей 1

Дата: 24.01.2023 12:39
Кількість переглядів: 9

ІВАН ОГІЄНКО – ІСТОРИК,МОВОЗНАВЕЦЬ,ПИСЬМЕННИК…

14 січня 1882 року у місті Брусилові народився богомолець за кращу долю українців (Митрополит Іларіон).

Багатьма талантами нагородив Господь українця Огієнка! Історик, поет, письменник, мовознавець, видавець, педагог, громадський, політичний та церковний діяч. І усі свої вміння, дари, сили він поклав на вівтар утвердження української ідентичності. Особливо в освіті та в церковно-духовній царині. Так і писав: «Я зробив усе, що міг…». Усе життя мріяв перекласти Святе Письмо українською мовою. І здійснив заповітне. Переклав Біблію так талановито, що Британське біблійне товариство визнало його переклад одним із найкращих у світовій історії. Його перу належить понад 300 творів.

Діяльність цього чоловіка – золота сторінка в історії державотворення Вільної України. Українізував освіту і церкву. Професор Іван Огієнко був серед активних співзасновників першого національного вищого навчального закладу – Українського народного університету в Києві. Перший україномовний викладач Київського університету. Уклав перший український правопис для школярів.

Іван Огієнко належав до того покоління українців, якому випало відстоювати незалежність України, на коротку мить здобути її, знову втратити, а відтак опинитися на чужині, щоб до кінця своїх днів безнастанно виборювати з проєкцією на майбутнє.

Знаймо та пам’ятаймо свою історію!

На зображенні може бути: 1 особа

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень