Кожному учню – по вінику: чи можна примусити дитину прибирати в школі?
Законодавство Середня освіта Інтерв'ю Початкова освіта Реформи
Кожному учню – по вінику: чи можна примусити дитину прибирати в школі?
Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич відповідає на питання батьків про шкільне прибирання.
Мабуть, багатьом знайома ситуація, коли в школі вчителі залишають учнів після уроків для генерального прибирання, складають розклад чергування та зобов’язують підмітати і мити підлогу, класну дошку, виносити сміття, складати стільці тощо. Хтось має приходити раніше, перед заняттями, хтось – після.
Але чи мають вчителі правову базу для того, щоб примушувати дитину прибирати в школі?
На це неоднозначне питання під час ранкової програми «Сніданок 1+1» дала відповідь Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.
Учні можуть прибирати в школі. Це частина гігієнічного виховання і підготовки до самостійності. Проте варто знати, які є обмеження, – наголосила Міністерка.
Перша заувага: першокласники не можуть бути залучені до прибирання.
Друга заувага: існують певні часові обмеження для цього виду занять для дітей різного віку.
Якщо ж батьки не підтримують ідею шкільного прибирання за участі власної дитини, вони можуть відмовитись – відповідно до статті 47 Конституції України, яка забороняє використовувати примусову працю. Для того, щоб офіційно підтвердити свою позицію, батькам необхідно написати заяву на ім’я директора школи про відмову від участі у такій формі роботи.
Не потрібно забувати, що у школі є посада технічного персоналу відповідно до площі закладу. Тому чистота у школі не може залежати тільки від діяльності вашої дитини, але важливо її навчити не смітити і шанувати чужу працю, – підкреслила Лілія Гриневич.
Нагадаємо, що на прохання ранкового шоу «Сніданок з 1+1» Міністерство освіти і науки України відповідає на найважливіші освітні питання у тематичних відеороликах, які виходять в ефірі каналу «1+1».
Посилання на МОН: https://mon.gov.ua